Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.10.13.

Dzisiejsza niedziela przynosi szczególną okazję modlitwy za Rodaków: o odpowiedzialną troskę o Ojczyznę…

Dziś po raz 19. obchodzimy Dzień Papieski. Składka na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za ofiary.

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zapraszamy serdecznie nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 17.30, w uroczystości i niedziele o godz. 16.15. Dziś po nabożeństwie Msza św. o godz. 17.00.

Dziś rozpoczyna się w naszym mieście XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. „Kultura polska od początku nosi bardzo wyraźne znamiona chrześcijańskie” – te słowa św. Jan Paweł II są mottem Tygodnia, który potrwa do 19. października. Organizatorzy – Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej zapraszają do udziału w imprezach Tygodnia. Szczegółowy program znajdziemy na afiszach gablot, ulotkach, a także stronach internetowych KIK-u. Na wszystkie imprezy Tygodnia wstęp wolny.

Liturgiczne obchody najbliższego tygodnia:

Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 14 października zaprasza na Mszę św.
o godz. 18.00, Nowennę do św. Jana Pawła II, a po niej spotkanie formacyjne w budynku katechetycznym. W tym dniu chcemy też pamiętać i modlić się szczególnie na różańcu o nauczycielach i wychowawcach z racji ich Święta. Duszpasterstwo Diecezjalne zaprasza wszystkich pedagogów na Pielgrzymkę do Kęt, w sobotę, 19.października. O szczegółach przeczytamy na plakacie.

We wtorek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa. To zarazem Dzień Dziecka Utraconego. Modlitwa o 15.00 na cmentarzu komunalnym, o czym mówią plakaty.

W środę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

W czwartek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika,

W piątek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty. Z racji trzeciego piątku
w październiku modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Ponieważ Św. Łukasz patronuje Służbie Zdrowia modlić się będziemy za wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pracujących w tym resorcie na nabożeństwie różańcowym. Spotkanie w Kurii Służby Zdrowia w tym dniu o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę coroczna Światowa Niedziela Misyjna. Modlimy się i wspieramy materialnie przy wejściach do kościoła misje i misjonarzy.

W przygotowaniach do I Komunii św. z uczniami klas III SP nr 36 i ich rodzicami na spotkanie-katechezę we wtorek o godz. 16.30 do kaplicy Miłosierdzia Bożego zaprasza ks. Włodzimierz.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi” pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej zapraszają na koncert charytatywny „Oczy Etiopii” 30 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Magda Anioł z Zespołem zaśpiewa utwory inspirowane rozważaniami różańcowymi z najnowszej płyty pt. „Odmawiam”. Bilety – cegiełki na koncert w cenie 40,00 zł można nabyć
w BCK (ul. Słowackiego 27) i biurze Caritas (ul. Okrzei 2).

Parafialny Klub Kulturalny BECZKA zaprasza na pielgrzymkę Alpejskie Sanktuaria Europy na przełomie czerwca i lipca 2020. Szczegóły na plakacie i parafialnej stronie internetowej. Zapisy i wpłata zaliczki do 15.listopada.br. w kancelarii parafialnej.

Przed błogosławieństwem jeszcze tradycyjna zachęta do czytania prasy katolickiej ze stolików za ławkami i przypomnienie niedzielnego zaproszenia naszej kawiarenki do wstąpienia po Mszy św. w jej progi.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk