Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.10.06.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej.

Październikowe nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: codziennie o godz. 17.30; w uroczystości i niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy serdecznie, dziś także na Mszę św. o godz. 17.00!

Liturgiczne obchody tygodnia:

W poniedziałek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,

W piątek, 11 października – wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, papieża,

W sobotę, 12 października – wspomnienie dowolne św. Jana Beyzyma, prazbitera, misjonarza trędowatych

W przyszłą niedzielę 13 października, obchodzić będziemy 19. Dzień Papieski. Do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Kościele Powszechnym i w naszej parafii mobilizuje nas do większej troski o dzieła misyjne: Siostry Pallotynki z Woronowa na Białorusi prowadzą ochronkę dla dzieci, którym brak nawet zabawek. Nowe, lub używane /w dobrym stanie/ zabawki możemy przynieść w najbliższym tygodniu do kancelarii parafialnej. 

Biblioteka parafialna zaprasza i zachęca, by w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym przeczytaj choć jedną książkę o tematyce misyjnej !

Rycerze Świętego Michała Archanioła w poniedziałek, 7 października na Mszy św. o godz. 18.00, a po niej w kaplicy Miłosierdzia na spotkaniu modlitewnym kontynuują swoją formację duchową.

Bractwo Trzeźwości zaprasza we wtorek na Mszę św. o 18.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy w intencjach trzeźwościowych i abstynenckich.

Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 6
 i ich rodziców we wtorek, 8 października o godz. 16.30 katecheza w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

We wtorek też katecheza uczniów klas ósmych SP Nr 1 i Nr 6, w ramach przygotowania do bierzmowania, po wieczornej Mszy św. w kościele.

Po Wieczornej Mszy św. w czwartek, 10 października na spotkanie formacyjne do salki nr 5 w budynku katechetycznym zaprasza Apostolstwo Dobrej Śmierci.

W piątek, 11 października wieczorna Msza św. w naszym kościele w intencjach Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych, papieża i Ojczyzny.

Katechezę dla przygotowujących się do bierzmowania klas VIII SP Nr 36 i naszych parafian z innych szkół poza parafią w ramach programu Młodzi na progu 11 października rozpocznie Msza św. o godz. 18.00 

W sobotę, 12 października, w Roku Św. Melchiora, ks. Bp Roman PINDEL o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Eucharystii w katedrze Koszyckiej wieńczącej diecezjalne pielgrzymowanie.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych rozpocznie się w niedzielę 13 października o godz. 15.30 Mszą św. W kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Na plakatach gablot i ulotkach z prasą zaproszenie na modlitwę w int. dzieci utraconych.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza od 13 do 21 października po wieczornej liturgii w kościele na Nowennę do Św. Jana Pawła II przed liturgicznym wspomnieniem Świętego Papieża.

Czytajmy katolicką prasę, jeśli nie chcemy ulegać w większości pogańskiej narracji otaczającej rzeczywistości i wydarzeń, które kształtują nasze życie. Prasa na stolikach za ławkami.

Zaprasza nas kawiarenka Emaus po Mszy św. na ciepłą herbatę lub kawę z domowym ciastem…

Niech błogosławieństwo Boże ubogaca nasze różańcowe spotkania modlitewne i nasze chrześcijańskie świadectwo codziennością.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk