Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.08.25

W naszej parafii miesięczny staż katechetyczny rozpoczyna alumn Wojciech Kamiński. Polecamy go życzliwości parafian.

W poniedziałek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wizerunek z Narodowego Sanktuarium Jasnogórskiego znany i czczony jest na wszystkich kontynentach, ale szczególnie bliski Polakom w miesiącu, który przeżywamy. Ze szczególnym pietyzmem do Maryi w sercach podejmują trud pielgrzymi mierzony setkami pokonanych kilometrów na rowerach, biegiem i pieszo setki tysięcy wiernych. Czujmy się też zobowiązani do uczczenia Jej w tę uroczystość.

We wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki,

W środę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, 

W czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W przyszłą niedzielę coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Ksiądz Biskup zaprasza serdecznie na uroczystości, zwłaszcza młodzież, służby mundurowe i wszystkich potrzebujących umocnienia w wierności. Obchód rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Jednocześnie przypominamy i serdecznie zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę
W ROKU ŚWIĘTEGO MELCHIORA który przeżywamy, 12 października do Koszyc! Zapisy
w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy o decyzję do 8.września ze względu na konieczność rezerwacji autokaru!

Rozpoczyna się zarazem w przyszłym tygodniu nowy rok szkolno-katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. w niedzielę, 1-go września o godz. 12.00, a przedtem do odnowy życia sakramentalnego na początek roku. Zachęcamy też serdecznie rodziców do składania w szkołach na początku roku OŚWIADCZEŃ, które znajdziemy na stolikach z prasą, a które winny ochronić dzieci i młodzież przed deprawacją tzw. edukatorów seksualnych pchających się do szkół.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

W sobotę, 31 sierpnia o godz. 9.30 w parafii Św. Pawła na Osiedlu Polskich Skrzydeł
w Bielsku-Białej rozpocznie się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zainteresowanych zachęcamy do uczestnictwa.

Po przerwie wakacyjnej z dniem 1 września wznowi działalność nasza Biblioteka Parafialna. Dyżury w niej pełnione będą: w środy w godz. 16.00—18.00 i w niedziele od 8.30—12.00. Kiermasz książki za 1,- zł trwa cały rok w godzinach dyżurów.

Fundacja „DRACHMA” w dniach: 6 – 8 września organizuje w Bielsku-Białej Międzynarodowe Warsztaty Gospel. Na ich zakończenie, w niedzielę, 8 września w naszym kościele po wieczornej Mszy św. będzie miał miejsce koncert galowy. Zapraszamy nań zwłaszcza miłośników modlitwy śpiewem.

Klub Seniora poleca serdecznie wyjście w poniedziałek, 2 września na film pt. „Ojciec Pio”. Chętni mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii. Seans odbędzie się w kinie Helios. Spotykanie przed projekcją w SFERZE o godz. 10.15. Cena biletu 12,00 zł przy większej liczbie osób.

W gablotach informacje i zaproszenie na pielgrzymkę z parafii Opatrzności Bożej
w Bielska-Białej.

Czytający katolicką prasę są lepiej poinformowani o życiu Kościoła, a i łatwiej im ułożyć rzeczywistość w świetle wiary przez czerpanie wiadomości z źródeł wiarygodnych. Prasa na stolikach za ławkami.

Niech Boże błogosławieństwo ubogaci czas ostatniego tygodnia wakacji.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk