Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2019.08.11.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY – 2019.08.11.

W naszą uroczystość Patronalną zachęcamy do zyskiwania odpustu w świątyni pod zwykłymi warunkami jego uzyskania. Dziękujemy ks. Maćkowi za posługę Słowa w dzisiejszą niedzielę i błogosławieństwo prymicyjne z którym się dzieli po każdej Mszy św. Dołączamy do gratulacji pod adresem dzisiejszego „sumisty”, ks. Karola Tomeckiego i życzymy Srebrnemu Jubilatowi coraz cenniejszych Jubileuszy z obfitością Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Odpustowe o godz. 16.15 i wieczorną Eucharystię o 17.00. Niech nasz Patron, Św. Maksymilian Maria Kolbe będzie skutecznym orędownikiem we wszystkich intencjach dobra i wzorem na co dzień jak przez wytrwałość dojść można do heroizmu
w realizacji ewangelicznej miłości.

W poniedziałek, 12 sierpnia: Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie: o godz. 17.15 Różaniec, o godz. 18.00 Msza św. Po liturgii w kościele spotkanie formacyjno-organizacyjne w budynku katechetycznym.

We wtorek, 13 sierpnia, sąsiednia Archidiecezja Krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej. Bractwo Trzeźwości w miesiącu sierpniu ma szczególna motywy zaangażowania… Wtorkowa adoracja Najświętszego Sakramentu to „źródło” z której Bractwo wyrosło. Po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego wysta

W środę, 14 sierpnia – Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
i męczennika, patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów i diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie. 

Uroczystość Wnnebowzięcia NMP, 15 sierpnia – czwartek – Msze św. w porządku niedzielnym: o godz. 6.00, 7,30 ,9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Mszy św., o godz. 18.00 Koncert Orkiestry Telmanna dla upamiętnienia „Cudu nad Wisłą” – zachęcamy do skorzystania z zaproszenia.

W piątek, 16 sierpnia z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Boże Miłosierdzie i zapraszamy do Kaplicy Miłosierdzia na Mszę św. o godz. 15.00.

W sobotę, 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Szczęśliwie przeżyć życie, być gotowym na przejście do wieczności – o to się troszczy, a w sobotę, 17 sierpnia modli Apostolstwo Dobrej Śmierci na Mszy św. o godz. 8.00 i po niej na Różańcu do Siedmiu Boleści MB w intencji żyjących i zmarłych członków.

Zapraszamy serdecznie na szlaki pielgrzymkowe:

– Do Oświęcimia: Pielgrzymka ku czci Św. Maksymiliana 14 sierpnia, 

– Do Matki Bożej Piekarskiej: PIELGRZYMKA KOBIET 18 sierpnia,

– Na Jasną Górę: nocne czuwanie Diecezji 21/22 sierpnia

– Do Cieszyna: Pielgrzymka do Trzech Męczenników 1 września.

– Do Koszyc: diecezjalnie ku czci św. Melchiora 12 października

Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W tym tygodniu ze względu na uroczystości kancelaria czynna będzie tylko we wtorek i środę.

W sobotę, 17 sierpnia o godz. 12.00 spotkanie miłośników wędrówek górskich na Hali Boraczej w ramach programu Ewangelizacji Beskidów.

W zakrystii możemy jeszcze wziąć tornister, by go wypełnić przyborami szkolnymi
i włączyć się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”

Namawiamy do lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami.

Cieszmy się błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk