Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2019.08.04.

Dziś w naszym kościele po południu jedynie Msza św. o godz. 17.00 – zapraszamy.
W liturgii najbliższego tygodnia:
Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Nowennę za Wstawiennictwem Św. Maksymi-liana Marii Kolbe w dniach 5 – 13 sierpnia po wieczornej Eucharystii.
We wtorek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 8.00 na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki Diecezji na Jasną Górę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie będzie celebrowana Msza św. Zakończenie Pielgrzymki na Wałach Jasnogór-skich również Mszą św. o godz. 13.30 w niedzielę 11 sierpnia. Chciejmy pamiętać o pielgrzy-mach przed Bogiem na modlitwie!
W środę po wieczornej Mszy św. nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się w budynku katechetycznym. Zainteresowanych zapraszamy serdecznie.
W czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Dominika prezbitera
W piątek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
W sobotę, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. przed odpustem parafialnym.
W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, w parafii świętować będziemy odpust ku czci Św. Maksymiliana. Odpustowej sumie 11 sierpnia o godz. 12.00 w tym roku przewodniczyć bę-dzie pochodzący z naszej parafii srebrny jubilat w kapłańskim posługiwaniu ks. Karol Tomec-ki. Posługi słowa podjął się tegoroczny neoprezbiter ks. Maciej Stoły, który w seminaryjnej drodze do święceń kapłańskich odbył staż katechetyczny w naszej parafii. Po mszach św. Ksiądz Maciej udzielać będzie prymicyjnego błogosławieństwa!
Mamy nadzieję, że dziś już dla nikogo nie braknie tornistrów w zakrystii, kto ma szla-chetny zamiar włączenia się w pomocową akcję „Tornister pełen uśmiechów”.
Zapraszamy serdecznie na szlaki pielgrzymkowe:
– Do Oświęcimia: Pielgrzymka ku czci Św. Maksymiliana 14 sierpnia,
– Do Matki Bożej Piekarskiej: PIELGRZYMKA KOBIET 18 sierpnia,
– Do Częstochowy na czuwanie nocne Diecezji Bielsko-Żywieckiej przed Czarną Ma-donną w dniach 21/22 sierpnia,
– Do Cieszyna: Pielgrzymka do Trzech Męczenników 1 września.
W sobotę, 17 sierpnia o godz. 12.00 spotkanie na. HALI BORACZEJ spotkanie miłośni-ków wędrówek górskich z cyklu „Ewangelizacja Beskidów”.
Znana nam z Festiwalów Vivaldiego Orkiestra Telmana z Piotrem Sadowskim 15.08.
o godz. 18.00 w Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny zaprasza do naszego kościo-ła miłośników muzyki klasycznej na KONCERT dla upamiętnienia „Cudu nad Wisłą” i ku czci tego zwycięstwa. Zachęcamy do skorzystania z zaproszenia !
Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu zaprasza na przedstawienie operowe „Zapomniani chłopcy – wysłannicy Tensho do Europy” w dniu 22. września. 2019 r., godz. 14.00. Zapisy w kancelarii do dnia 18 sierpnia /ze względu na zamówienie przewozu/ Cena biletu: zwykły – 60 zł, dla dzieci i młodzieży – 40 zł
Na stolikach za ławkami do dyspozycji katolicka prasa, którą serdecznie polecamy Waszej lekturze.
Niech Boże błogosławieństwo będzie naszą radością w czekającym nas tygodniu przed-odpustowym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk