Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.07.28

Dziś w naszej parafii gościmy ks. Bpa Tadeusza Kusego i jego siostrę panią Zofie Kusy. Na Mszy Św. o godz. 12.00, świętować będziemy Jubileusz 40-lecia misyjnej posługi ks. Bpa i jego siostry. Ks. Bp głosi słowo Boże podczas całej niedzieli. Po Mszach Świętych, możemy wesprzeć jego misyjną posługę ofiarą, przy wejściach do kościoła. Po południu Msza Św. Jedynie o 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

  1. w poniedziałek, 29 lipca- wspomnienie Sw, Marty, 
  2. b) w środę, 31 lipca – wspomnienie Sw, Ignacego z Loyoli, prezbitera, 
  3. c) w czwartek, 1 sierpnia – wspomnienie Sw. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji. Parafialna Księga Trzeźwości w naszym kościele, przy relikwiach św. Maksymiliana.
  4. W piątek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W czwartek godzina święta odń 17.00. W piątek okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszach Św. o 8.00 i 18.00. 
  6. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta pierwsze-sobotnia o 8.00. W tym dniu kapłani udadzą się do osób chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii.
  7. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, składka przeznaczona Jest na potrzeby diecezji. 

Pracownicy Biblioteki Parafialnej informują, że dziś w niedziele 28 lipca, pełnić będą dyżur w godzinach od 8.30 do 11.45.

Wspólnota „Żywego Różańca” organizuje wyjazd na pielgrzymkę Kobiet do Piekar dnia 18.08.2019r. /niedziela/ . Koszt przejazdu 30.00 zł Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00 Zapisy w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w 78. rocznicę jego męczeńskiej śmierci w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, w Oświęcimiu, 14 sierpnia 2019 r. (środa). Program uroczystości w gablotach. 

Klub Kulturalny „Beczka”, zaprasza na wycieczkę w Pieniny 21-22 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

Zachęcamy serdecznie do sięgania i lektury katolickiej prasy ze stolików w kościele. 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk