Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2019.06.16

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.30. Po nim Msza św. o godz. 17.00

W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 14.00 w Hałcnowie rozpocznie się Msza św. w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych. Zaproszeni na tę pielgrzymkę są także członkowie Parafialnych Zespołów Charytatywnych i wolontariusze.

Po wieczornej Mszy św. w poniedziałek zapraszamy do budynku katechetycznego wszystkich, którzy mogliby pomóc przy montażu i dekoracjach ołtarzy Bożego Ciała.

Dziewczynki z klas 0 – II i klas pierwszokomunijnych prosimy we wtorek, 18.czerwca po Mszy św. wieczornej na próbę sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała.

W środę, 19 czerwca ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wieczorem o godz. 18.00 dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. dziękczynną za wszelkie dobro otrzymane z rąk Bożych w minionym roku. Nie zapominajmy o wdzięczności P. Bogu i nie zapomnijmy także o Bogu i praktykach wiary na wakacjach.

W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym: o 6.00 w kościele,
o godz. 7.30 na Osiedlu Beskidzkim, po procesji o 10.30, 12.00 i 17.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w procesji eucharystycznej, którą przejdziemy po Mszy św. o 7.30 od Szkoły Nr 36 z Osiedla Beskidzkiego do kościoła! Apelujemy o udekorowanie mieszkań i domów, zwłaszcza na trasie procesji. Obok zakrystii, ze stojaka okazja do zaopatrzenia się w symbole eucharystyczne, dla dekoracji na Uroczystość Bożego Ciała. Po czwartkowej uroczystości wieczorami w dniach oktawy na zakończenie Mszy św., procesje teoforyczne dokoła kościoła. 

W czerwcu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie przy wieczornej Mszy św.

W piątek, 21 czerwca, przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W tym dniu oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. z Koronką o godz. 15.00 do kaplicy.

O godz. 16.00 w piątek w naszym kościele koncert „PANIS ANGELICUM” w wykonaniu Piotra Sadowskiego i Orkiestry im Tellmana. Wstęp wolny – serdecznie, nie tylko muzyków  z a p r a s z a m y!

Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry zaplanowano na 22 czerwca. Szczegółowy program tej męskiej pielgrzymki zainteresowani znajdą na plakatach gablot.

Również w gablotach znajdziemy szczegółową informację o kolejnej edycji wakacyjnych Spotkań Ewangelizacyjnych na Beskidzkich szczytach, która rusza od 6.lipca.

Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę naszej diecezji na Jasną Górę w sierpniu /6 – 11.sierpnia/. Zachęcamy do uczestnictwa w niej, a tymczasem zapisów w hurtowni „Misericordia” przy ul. Słowackiego.

Prasa katolicka do naszej dyspozycji na stolikach za ławkami w kościele – polecamy lekturę.

Chrystus swoim błogosławieństwem niech nas prowadzi po drogach czekającego nas tygodnia

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk