Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.04.14.

NINIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 2019.04.14.

Niedziela Palmowa jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i otwiera Wielki Tydzień, szczególnie bogaty i wymowny w Liturgii Kościoła. W nim Święte Triduum Paschalne Meki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Udział w nim owocuje zyskaniem odpustu zupełnego.
Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na Gorzkie Żale z ostatnim rozważaniem pasyjnym. Po nabo-żeństwie Msza św. o godz. 17.00.
Katecheza dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców we wtorek, o g. 16.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
Triduum Paschalne w naszej parafii: Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, adoracja „w ciemnicy” do godz. 20.30; Wielki Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci godz. 9.00, dla dorosłych godz. 10.00, Godzina Miłosierdzia Bożego /w kaplicy/ godz. 15.00, Liturgia na cześć Męki Pańskiej godz. 18.00; Wigilia Paschalna całodzienna adoracja przy Bożym Grobie w sobotę, Msza św. Wigilii Paschalnej godz. 20.00 /prosimy o przyniesienie świec/. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. w porządku niedzielnym, Nieszpory wielkanocne o godz. 16.00. W Poniedziałek Wielka-nocny Msze św. jak w niedzielę.
W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze Msza św. Biskupa z Prezbiterium Diecezji: po-święcenie Krzyżma oraz ustanowienie animatorów Służby Liturgicznej.
W Wielki Piątek obowiązuje p o s t ś c i s ł y /jakościowy i ilościowy/. Zaleca się przedłużyć go na sobotę do wieczornej celebracji Wigilii Paschalnej.
W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie i błogosławieństwo pokarmów od godz. 12.00. do 15.00/co pół godziny/. Serdecznie zachęcamy wszystkich przynoszących do błogosławienia pokarmy do wstąpienia do kościoła choćby na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu i uczczenia Krzyża św., a rodziców małych dzieci do objaśnienia im symboliki tego czasu.
Proponujemy następujący porządek adoracji przy Bożym Grobie: w Wielki Piątek – od godz. 20.00 – Chór i młodzież·od godz. 20.45 – Bractwo Trzeźwości, od 21.30 – Akcja Katolicka. Zakończenie ok. godz. 22.30. W WieIką Sobotę – co trzy kwadranse od godz. 7.00: Apostolstwo Dobrej Śmierci, Czciciele Miłosierdzia Bożego, Róże Żywego Różańca I-IV, V-VIII i IX-XII, Rycerze Niepokalanej i Dzieci Maryi.
Spowiedź przedświąteczna·codziennie przed każdą Mszą św. W Wielką Środę od godz. 17.00 /zapraszamy zwłaszcza dzieci/, w Wielki Czwartek 6.30 – 9.00 i 16.00 – 17.30; w Wielki Piątek 6.30 – 17.30; w Wielką Sobotę 6.30 – 16.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed Świętami, ale Święte Triduum Paschalne przeżyć już pojednani z Bogiem!
Od Wielkopiątkowej Godziny Miłosierdzia do „Białej Niedzieli” po wieczornej liturgii Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego /Wielka Sobota w czasie adoracji o godz. 15.00, Niedziela Wielkanocna w czasie Nieszporów wielkanocnych/. Wyjazd do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia o godz. 7.00. Koszt – 30,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
W najbliższym tygodniu kancelaria czynna będzie tylko we wtorek i środę. Oczywiście w na-głych wypadkach jesteśmy do dyspozycji w każdym czasie.
Dziś jeszcze po Mszy św. zachęcamy do odwiedzenia kawiarenki w budynku katechetycz-nym i nabycia baranków, paschalików na liturgię w sobotę, kartek świątecznych…
Serdeczne podziękowania: PP Niemczyk za jajka do paczek świątecznych; PP Piecha ze sklepu „RATUSZOWY” za możliwość kwesty i dar słodyczy do paczek; PP. Górka za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu oraz wszystkim anonimowym darczyńcom za bezinteresowne włączenie się w wielkopostne dzieła Caritas parafii: Bóg zapłać!
Prasa katolicka na stolikach za ławkami – zapraszamy do lektury.
Niech pomoże nam w przygotowaniu do świętowania Wielkanocy błogosławieństwo Boże.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk