Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.03.17

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2019.03.17

Dziś ofiarą do puszek przy wejściach wspieramy dzieci Afryki. Bóg zapłać za ofiary składającym je, a zbierającym za posługę i bezinteresownie poświęcony czas.
Po południu w naszym kościele dziś Gorzkie Żale i rozważanie pasyjne o godz. 16.00. Msza św. wieczorna o 17.00.

Do wtorku, 19 marca, gdy przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, po wieczornej liturgii trwa Nowenna do św. Patrona mężczyzn i Patrona Kościoła. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza we wtorek, o godz. 18.00 na Mszę św. ku czci św. Józefa. Przed Mszą św. modlitwa do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W III czwartek miesiąca, 21.marca w naszym kościele o godz. 17.00 Różaniec, o 18.00 Msza św. w intencji Papieskich Dzieł Misyjnych. Taki ma wyraz w naszej parafii Nowenna Miesięcy przed Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, który decyzją Papieża Franciszka będziemy przeżywać w całym Kościele w październiku 2019 roku. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

21 marca to także Dzień Osób z Zespołem Downa. Przypomina nam, że nie tylko bogaci w zdrowie uszlachetniają człowieczeństwo, a czynią to nierzadko „nie – idealni”. Im też należą się równe prawa i ochrona od początku istnienia; także przed narodzeniem!
W piątek, 22 marca Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.15.

W piątek wieczorem przywitamy w naszym kościele relikwie św. Melchiora Grodzieckiego, które gościć będziemy do przyszłej niedzieli. Nasz kościół jest jedynym miejscem w dekanacie tej peregrynacji, więc o godz. 18.00 powitanie relikwii i Msza św. koncelebrowana przez księży dekanatu, po czym o godz. 19.00 – czuwanie młodzieży /zapraszamy też kandydatów do bierzmowania/. Program nawiedzenia relikwii św. Melchiora znajdziemy w gablotach, Gazetce Parafialnej, czy stronie internetowej. Nie zmarnujmy tej okazji modlitwy za przyczyną Patrona Diecezji!

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych w przyszłą sobotę rozpoczynają swoje rekolekcje wielkopostne w katedrze bielskiej. Spotkania rozpoczną się o godz. 14.00 Mszą św. z konferencją. Poprowadzi je wikariusz sądowy diecezji o. dr Ezdrasz Biesok OFM.

Za dwa tygodnie rozpoczniemy Parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wygłosi je ks. Stanisław Gańczorz, proboszcz parafii Św. Szymona i Filipa w Żorach. Dla młodzieży wielkopostne spotkania ewangelizacyjne w naszym kościele: 11.04 i 12.04

Koszyk wielkanocny to tradycyjna charytatywna inicjatywa pomocy potrzebującym w pa-rafii. Akcja Katolicka i Zespół Charytatywny zapraszają w niedziele Wielkiego Postu do budynku katechetycznego. Tam do nabycia: baranki wielkanocne, paschaliki, kartki świąteczne…

Bractwo Trzeźwości zaprasza 23 marca na Drogę Krzyżową na terenie obozu w Oświęcimiu. Początek o godz. 10.00, a zakończenie Mszą św. w kościele św. Maksymiliana. Wyjazd sprzed naszego kościoła o 8.30. Zapisy z wpłatą 25,- zł w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Na plakatach gablot bliższe informacje o spotkaniach w sąsiednich parafiach nt: Całunu Tu-ryńskiego, koncertu Antoniny Krzysztoń, pielgrzymek do sanktuariów – prosimy o zapoznanie się
i zachęcamy do uczestnictwa.

Zachęcamy do przeczytania w Wielkim Poście choć jednego artykułu z katolickiej prasy, którą możemy nabyć ze stolików za ławkami w kościele.
Naszą pomocą na drogach wielkopostnej przemiany niech będzie błogosławieństwo Boże – owoc uczestnictwa w Najświętszej Ofierze.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk