Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 2020.10.11.

Dzisiejsza niedziela jest 20-tym Dniem Papieskim. Przy drzwiach kościoła ofiarą wspomagamy fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za ofiary.

Zapraszamy dziś na popołudniowe nabożeństwo różańcowe i wieczorną Mszę św.
o 17.00. Modlitwa różańcowa w październiku trwa w naszym kościele na nabożeństwach
w dniach powszednich o godz. 17.15 w niedziele i uroczystości o 16.30. Serdecznie zachęcamy do modlitwy różańcowej w październiku.

W poniedziałek, 12 października Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Mszą św. w kościele o 18.00 i na comiesięczne spotkanie formacyjne po niej do budynku katechetycznego.

We wtorek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, Bractwo Trzeźwości zaprasza na Mszę św. wieczorną i po niej na adorację Najświętszego Sakramentu w budynku katechetycznym do godz. 20.00.

W środę Dzień Edukacji Narodowej. Na modlitwie różańcowej będziemy szczególnie modlić się w intencji nauczycieli i wychowawców, a zarazem polecać prośbę o zdrowe programy nauczania i ochronę dzieci i młodzieży przed ideologiami zła i eksperymentowaniem w procesie ludzkiej formacji w naszej Ojczyźnie.

W środę o 7.30 wyjazd do Łagiewnik spod kościoła.

W czwartek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Apostolstwo Dobrej Śmierci w czwartek, po wieczornej liturgii zaprasza na spotkanie formacyjne. Czwartek jest zarazem Dzień Dziecka Utraconego. W parafii Św. Małgorzaty w Kamienicy o godz. 15.00 nabożeństwo z modlitwą i pogrzebem dzieci utraconych. Zaproszenie na nabożeństwo na plakatach przykościelnych.

W piątek, 16 października  – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W piątki wieczorem na Mszę św. z rozważaniem, na spotkania zapraszamy młodzież. Zachęcamy młodych, by pielęgnowali swą bliskość z Chrystusem także przez praktyki wiary we wspólnocie przy parafii!

W sobotę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika. Na Mszy św. o godz. 8.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci modli się za żywych
i zmarłych członków i po niej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem na Różańcu do Siedmiu Boleści Matki Bożej. 

PKK Beczka zaprasza w sobotę 17. października o godz. 19.00 na spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Siostra Bonawentura Barcik opowie o Boliwii – historii, tradycji, życiu codziennym i pracy na misjach. W przyszłą, Niedzielę Misyjną, 18. października przy wejściach kościoła będzie okazja wsparcia ofiarą pieniężną naszych misjonarzy i misje.

Szkoła Ewangelizacji Cyryla i Metodego zaprasza do kontaktu w internecie i włączenia się w rekolekcje wirtualne na jej stronie.

Przypominamy, że w październiku w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia rezerwować możemy intencje na przyszły rok kalendarzowy z okazji ważnych dla nas wydarzeń: jubileuszów rocznic, imienin, urodzin itp.. Zachęcamy do skorzystania z okazji rezerwacji intencji dla osób żyjących. Rezerwacje za zmarłych możliwe będą w listopadzie.

W listopadzie modlimy się za zmarłych. Na stolikach z prasą znajdziemy formularze wypominek, na których wypisujemy imiona zmarłych i składamy w zakrystii

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i życzymy błogosławionego tygodnia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk