Ogłoszenia

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 2018.06.24

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 2018.06.24

Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30 i wieczorną Mszę św. o godz. 17.00. W miesiącach wakacyjnych niedzielne nabożeń-stwa popołudniowe będziemy odprawiać tylko w wyjątkowe okoliczności, zachęcamy nato-miast do udziału we Mszach św. codziennych oraz modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza we wtorkowe wieczory do godz. 20.00 i czwartkowe popołudnia
o godz. 17.00.
Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa łączymy co-dziennie w ostatnim już tygodniu miesiąca z wieczorną Mszą św. Zapraszamy !
Liturgiczne obchody w tygodniu:
W czwartek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
W , 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie obowiązuje
w tym dniu post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. odprawimy
w porządku „święta zniesionego”. Składka w czasie Mszy św. w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze.
W sobotę, 30 czerwca ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa.
W przyszłą niedzielę, 1 lipca składka specjalna na potrzeby parafii.
Planującym zawarcie małżeństwa sakramentalnego przypominamy, że w naszej pa-rafii w miesiącu sierpniu nie będzie nauk przedślubnych, ani spotkań w Poradni Życia Ro-dzin. Kandydaci do małżeństwa w miesiącu sierpniu lub wrześniu, winni wymóg uczestnictwa w nich spełnić w lipcu. Przypominamy, że spotkania takie odbywają się w piątki o godz. 18.00 w budynku katechetycznym.
KIK zaprasza w środę, 27 czerwca o godz. 18.30 na wykład ks. dra Lucjana Bielasa (UJPII) do katedry bielskiej.
Parafialny Klub Kulturalny „Beczka” zaprasza na pielgrzymkę do Starego Sącza
i Ludźmierza w sobotę 6 października oraz na pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe
i męczenników japońskich w przyszłym roku w dniach 30.03 – 10.04.2019r. Szczegóły wyjaz-dów podane są na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach. Zapisy wraz wpłatą w kancelarii parafialnej. Inne propozycje pielgrzymek w gablotach lub na ulotkach – bardzo prosimy zainteresowanych o przeczytanie.
XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę planowana jest na dni: 6 – 11 sierpnia. Rozpoczęcie: Msza św. w Hałcnowie o godz. 8.00. Zakończenie: na Jasnogórskim szczycie 11 sierpnia Msza św. o godz. 13.30. Zapisy przez stronę internetową lub w Księgarni św. Rity w B-B do 13. lipca.
LUDZIE GÓR To propozycja spotkań na beskidzkich szczytach w wakacyjne soboty, zawsze w południe. Szczegóły na plakatach gablot oraz ulotkach /a także internetowej stro-nie/.
W czasie wakacyjnym z pewnością łatwiej jest ubogacić swoje wnętrze lekturą katolickiej prasy. Znajdziemy ją na stolikach za ławkami w kościele.
W czasie wakacji nie zapominajmy o chrześcijańskim rytmie życia – zwłaszcza w nie-dziele i święta o uczestnictwie we Mszy św.; pamiętajmy o piątkowej wstrzemięźliwości
w wakacyjnym „menu”, niech czyni prawdziwie łatwiejszym wakacyjny czas ewangeliczna życzliwość, a w podróżach odpowiedzialna cierpliwość! Wszystkim, którzy rozpoczęli waka-cyjny czas wolny życzymy udanego odpoczynku, pełnego relaksu, a przede wszystkim we-wnętrznego odrodzenia i obfitego czerpania sił umacniających przyjaźń z Chrystusem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz