Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.10.16

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty oraz wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na ró-żańcowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00. Odmawiamy różaniec w naszym kościele codziennie o godz. 17.15, a w niedziele o 16.30. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa.
W poniedziałek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczenni-ka,
We wtorek, 18 października – święto św. Łukasz, ewangelisty,
W czwartek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
W najbliższy czwartek, wyjątkowo trzeci miesiąca, po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z Szkoły Podstawowej nr 36 we wtorek, 18 paź-dziernika o godz. 19.00 w kościele
Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek, 21 października: kl. 8 SP nr 6 o godz. 18.30; uczniów Primary Staps i innych szkół o 19.15
W pierwszych dniach listopada na różańcu polecimy naszych zmarłych zalecanych w wypominkach jednorazowych, zaś co tydzień w piątek przez rok modlimy się za zmarłych z wypominek rocznych i raz
w miesiącu odprawiamy za nich Mszę św. Formularze dostępne na stolikach za ławkami po wypełnieniu składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Spotkanie osób z pielgrzymki do Grecji /z dn. 6 – 11 listopada/ w piątek, 21 października po wie-czornej liturgii w kościele. Należy przynieść ze sobą dowód tożsamości (czyli dowód osobisty lub paszport) oraz resztę wpłaty.
Na czuwanie do Matki Bożej Gołyskiej wyjazd 9 listopada spod kościoła o godz. 17.30, powrót
z Chybia ok. godz. 21.oo. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Zarezerwowanie terminów Mszy św. na przyszły rok kalendarzowy z okazji imienin, rocznic, jubileuszów itp. możliwe będzie od wtorku, 18.X w kancelarii parafialnej.
W tygodniu trzeci piątek miesiąca, dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do kaplicy na Mszę św. o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
W sobotę, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
Za tydzień przedostatnia niedziela miesiąca poświęcona misjom Kościoła.
W poniedziałek, 24 października w tym roku przypada 40 Rocznica Poświęcenia naszej świątyni. Chcemy przygotować się do tej Uroczystości przez Triduum na wieczornej liturgii. W piątek, o godz. 17.15 różaniec dziękczynny za żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych i darczyńców naszego kościoła, godz. 18.00 Msza św. z homilią. W sobotę o godz. 17.15, także z racji 25-lecia działalności Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej różaniec za wspólnoty, stowarzyszenia i grupy działające w naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św. z homilią. W przyszłą niedzielę przed mszami wyświetlane będą „slajdy przypomnień”
o wydarzeniach w naszej świątyni. O godz. 15.00 zapraszamy do kawiarenki na spotkanie z księżmi, o 16.30 różaniec za żyjących i zmarłych kapłanów oraz o nowe i święte powołania do służby w Kościele, o 17.00 msza św. Koncelebrowana. W sam dzień Rocznicy przypada w naszej parafii coroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy po Mszy św,8.00, a zakończymy w poniedziałek, 24 X. o godz. 18.00 – Mszą św. pod przewodnictwem j. E. Ks. Bpa Piotra Gregera. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach Uroczystości!
Dziękujemy Oazie Rodzin za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do przyszłej niedzieli dyżur przypadłby Bractwu Trzeźwości. O podjęcie go prosimy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
Zachęcamy do korzystania i lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami w naszym kościele.
We wtorek o 18.15 w Hałcnowie Msza św. i katecheza ks. Grzegorza Piątka, pochodzącego z naszej parafii nt. „Nie kradnij”.
W sobotę, 22 października Msza św. o godz. 10.00 w Wilamowicach rozpocznie spotkanie nauczy-cieli ze św. Józefem Bilczewskim z okazji Dnia Nauczyciela.
Z błogosławieństwem Bożym wchodzimy w kolejny tydzień chrześcijańskiego życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk