Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.10.09

Zapraszamy na różańcowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św.
 o 17.00. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: codziennie o godz. 17.15, w niedziele
i uroczystości o 16.30.

W poniedziałek, 10 października Rycerstwo Niepokalanej po Mszy św. wieczornej spotyka się w budynku katechetycznym na refleksji formacyjnej. Zapraszamy zainteresowanych.

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na formacyjnej refleksji i ustaleniu najbliższych działań po wieczornej liturgii w środę, 12 października w kawiarence Emaus.

W czwartek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, Spotkania z Ks. Włodzimierzem:

rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 6 odbędzie się w czwartek, 13 października o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

– formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych SP w piątek, 14 października – 1/o godz. 18.30 – kl. 8a,b,c; 2/oraz godz. 19.15 – kl.8d,e,f.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków w czwartek, 13 października po wieczornej Mszy św. do salki katechetycznej na spotkanie formacyjne.

W piątek, 14 października Dzień Edukacji Narodowej /Dzień Nauczyciela/.Modlimy się w intencji wszystkich zaangażowanych w wykształcenie i formację młodego pokolenia Polaków. Wieczorna Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji TRWAM i dzieł przy nich powstałych.

W sobotę, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Stowarzyszenia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W niedzielę, 16 października obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Zachęcamy do udziału w inicjatywach tego Dnia.

Dziękujemy serdecznie Rycerzom Św. Michała Archanioła za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru w nadchodzącym tygodniu Oazę Rodzin. Zasadnicze prace w poniedziałek po wieczornej liturgii w kościele.

Wolontariat misyjny dziękuje wszystkim, którzy w minioną niedzielę włączyli się
w przygotowanie i przeprowadzenie Niedzieli Misyjnej w naszej parafii oraz zaangażowali się duchowo lub materialnie w dzieło pomocy Domowi Dziecka w Santa Cruz prowadzonemu przez polskie Siostry Serafitki. BÓG  ZAPŁAĆ !

W listopadowej zadumie mobilizujemy się do pamięci modlitewnej o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności i polecamy ich w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Formularze wypominek na stolikach z prasą. Składamy je z wypisanymi imionami nam bliskich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Parafialny Klub Kulturalny informuje, że ze względu na małą liczbę chętnych odwołany zostaje wyjazd na Morawy. Aktualne są zapisy na listopadowy wyjazd do Grecji.

Polecamy gorąco razem z prasą katolicką dodatki okolicznościowe. Wszystko to dostępne na stolikach za ławkami.

Oby błogosławieństwo Boże pomagało nam w wytrwaniu na codziennej modlitwie nabożeństw różańcowych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk