Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.08.14

 1. Witamy na naszym dzisiejszym odpuście także wszystkich gości, a wśród nich ks. profesora Józefa Kozyrę, któremu zarazem serdecznie dziękujemy, że podjął się trudu posługi słowa w naszą uroczystość. Zachęcamy wszystkich do zyskania w dniu dzisiejszym odpustu na zwyczajnych warunkach.
 2. Dziś nieszpory odpustowe o 16.15 – zapraszamy! Po nich popołudniowa Msza św.  o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. – niedzielny – zapraszamy do uczestnictwa. Ten dzień jest także Świętem Wojska Polskiego oraz Rocznicą „Cudu nad Wisłą”. Po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 w naszym kościele Koncert Orkiestry im. Telemana z udziałem solistów z Ukrainy. Zachęcamy do wysłuchania.
 4. Wtorkowa, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego w urlopowe, wakacyjne dni jest okazją do wyciszenia, pogłębienia modlitwy, odkrycia bliskości Chrystusa. Zapraszamy na adorację we wtorek.
 5. W środę, 17 sierpnia, – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
 6. W piątek, 19 sierpnia – trzeci piątek miesiąca – czcimy Boże Miłosierdzie z tej racji. O godz. 15.00 Msza św. w Kaplicy w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego; po niej przed Najświętszy Sakramentem Koronka Do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w sobotę, o godz. 8.00 na Mszę św. za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa, po niej Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej przed Najświętszym Sakramentem w monstrancji.
 8. XIV Pompejański Dzień Skupienia organizowany przez Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Różańcowy Ruch Pompejański odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku (sobota) w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pogórzu k. Skoczowa. Rozpoczęcie o godzinie 9:00. Zakończenie około godziny 15:30., zgłoszenie uczestnictwa do 20 sierpnia . Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych.
 9. 20 sierpnia, w sobotę na Trzycatku, gdzie schodzą się granice Polski, Czech i Słowacji zostanie odprawiona Msza Święta Trzech Narodów. O godz. 9:00 – Nabożeństwo Maryjne w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce, o 9:15 – procesja z kościoła na Trójstyk, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki, o 10.00 Msza Święta w języku słowackim, której w tym roku przewodniczyć będzie Ks. Biskup Tomas Galis, Biskup Żyliński.
 10. Dziękujemy za wszystkie prace przygotowawcze do obchodów naszego Patronalnego dzisiejszego święta na zewnątrz i wewnątrz kościoła. Prosimy, by dyżur czystości w tym tygodniu od środowego wieczoru podjęła Akcja Katolicka.
 11. Zachęcamy do czytanie katolickich czasopism ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Przyjmujemy błogosławieństwo Boże – owoc Eucharystycznej Ofiary, w której uczestniczyliśmy dla umocnienia naszego zaufania Panu Bogu.

O autorze

Maciej