Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.05.15

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przed wieczorną Mszą św.: w niedziele
i uroczystości – 16.30, w dniach powszednich – 17.30.

W poniedziałek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Wielokrotnie św. Andrzej okazywał się skutecznym obrońcą
i potężnym orędownikiem dla pomyślności Rzeczpospolitej – zapraszamy do jego uczczenia przez udział w jutrzejszej liturgii.

W czwartek, 19 maja po wieczornej Mszy św. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na konferencję o św. Józefie do kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

W piątek, 20 maja, przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. W kaplicy o 15.00 Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę, 21 maja wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera, męczennika, patrona naszej diecezji. Msza św. o godz. 8.00 w intencji żyjących
i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Księdza Opiekuna. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem w monstrancji różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 22 maja, przypada 27. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec) W tym dniu składka przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

Dziękujemy Oazie Rodzin za troskę o czystość kościoła w ubiegłym tygodniu. Zapraszamy do pełnienie dyżuru czystości Bractwo Trzeźwości i wszystkich chętnych parafian. Zasadnicze prace wykonujemy po wieczornej Mszy św. w poniedziałek.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury dla wsparcia rozbudowy ochronki dla dzieci w Boliwii, prowadzonej przez Siostry Serafitki.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików za ławkami w kościele.

Parafialny Klub Kulturalny „Beczka” zaprasza na pielgrzymowanie:

– Na Górę Św. Anny oraz Mosznej w sobotę, 28 maja. Koszt: 180,-zł/osoby;

– Na Mazowsze i do Warszawy 25-27 czerwca. Koszt 640,-zł/osoby.

Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Błogosławieństwo nieść mamy z tego Zgromadzenia we wszystkie sfery życia
w czekającym nas tygodniu.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk