Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.01.16.

W dniu Imienin modlimy się dziś o hojne dary dobra z rąk Bożych dla Solenizanta, naszego Księdza Włodzimierza! Życzymy z okazji Imienin obfitości łask Bożych i błogosławieństw w posłudze kapłańskiej.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św.
o 17.00.

W poniedziałek, 17 stycznia—wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu,

Przypominamy i zapraszamy na całodzienną adorację eucharystyczną do kaplicy we wtorek, 18 stycznia.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzić będziemy Tydzień Ekumeniczny pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. W tym roku obchody przygotowała Rada Kościołów Bliskiego Wschodu. W czwartek, 20 stycznia w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej o godz. 18.30 odprawiona będzie Msza św. o zjednoczenie chrześcijan – będzie to centralne wydarzenie Tygodnia w naszej diecezji.

W środę, 19 stycznia—wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

W czwartek, 20 stycznia o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się drugie spotkanie w ramach Synodalnej Drogi Kościoła. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, zwłaszcza zatroskani o Kościół.

W piątek, 21 stycznia—wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu w ramach codziennej diecezjalnej adoracji eucharystycznej w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce w kościele – zapraszamy do naszego kościoła na choćby chwilę modlitwy w ciszy. 

Oddajemy też w tym dniu cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca – w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Msza św. z Koronką.

Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka przyszłą niedzielę, 23 stycznia obchodzić będziemy jako Niedzielę Słowa Bożego.

Dziękujemy za pełnienie dyżuru czystości w świątyni Różom od 1. do 7. Żywego Różańca. Prosimy pozostałe Róże o zatroszczenie się o czystość od poniedziałku po wieczornej Mszy św.

Kawiarenka Emaus zaprasza na domowe ciasto przy kawie lub herbacie po Mszy św. o godz. 9.00 do południa.

Czytajmy prasę katolicką ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Z udziałem Andrzeja Lamperta w kościele Pallotynów przy Szpitalu Wojewódzkim dziś o 19.00 Koncert Kolęd w ramach VII Edycji Festiwalu im. Łukasza Ząbka. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Kameralna Beskid Sundproject pod batutą Sebastiana Niemczyckiego. Zachęcamy do udziału.

Błogosławieństwo Boże otrzymujemy, byśmy mogli zanieść pokój Chrystusa w naszą codzienność i dzielić się nim jako uczniowie Pana Jezusa.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk