Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.10.01.

Dziś po raz 21. Obchodzimy Dzień Papieski. Ofiarą do puszek przy wejściach do kościoła wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz stypendialny zdolnej, ale biednej, kształcącej się młodzieży.

Zapraszamy na różańcowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św.
o 17.00. W polskiej tradycji religijnej po majowych, nabożeństwa różańcowe należą do najbardziej ożywianych uczestnictwem wiernych. Zapraszamy na nie do naszego kościoła codziennie o 17.15 przed wieczorną Mszą św..

Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– we wtorek, 12 października – wspomnienie dowolne Św. Jana Beyzyma, misjonarza trędowatych na Madagaskarze,

– w środę, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

– w czwartek, 14 października – wspomnienie dowolne Św. Marii Małgorzaty Alacoque, inicjatorki praktyki 9.pierwszych piątków miesiąca. To Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Chcemy w modlitwie pamiętać o naszych wychowawcach i wszystkich nauczycielach, którzy swoją posługą otwierają umysły i serca młodych na prawdę, piękno i dobro.

– w piątek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego. Modlitwą objąć chcemy wszystkich, których dotyka dramat utraty poczętego życia ludzkiego. W tym dniu modlimy się również do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca: o godz. 15.00 Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

– w sobotę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, patronki inauguracji pontyfikatu Św. Jana Pawła II.

Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej na Mszy św. o godz. 18.00 w poniedziałek. Po Mszy św. w budynku katechetycznym spotkanie formacyjne stowarzyszenia i zainteresowanych.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie formacyjne w czwartek po wieczornej Mszy św. do budynku katechetycznego. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. za żyjących
i zmarłych członków Apostolstwa, a po niej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

Duszpasterstwo Akademickie przy bielskiej katedrze zaprasza w najbliższy wtorek studentów o 18.30 na spotkanie przy ul. Schodowej 3.

O podjęcie dyżuru czystości przez najbliższy tydzień prosimy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz parafian mieszkających na Osiedlu Słonecznym.

Na stolikach za ławkami znajdziemy formularze do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w wypominkach jednorazowych, czy rocznych. Można je będzie składać w zakrystii po Mszach św. lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Kawiarenka EMAUS zaprasza w swoje progi po Mszach św.

Zachęcamy do lektury prasy. W niej m. in. omówienie notatek więziennych kard. Poela z Australii, posądzanego i niesprawiedliwie skazanego za czyny pedofilskie.

Pan Bóg jest nieskończenie hojny, Jego błogosławieństwo ubogaca nas w zależności od otwarcia naszych serc na jego przyjęcie..

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk