Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.03.07.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów z rozważaniem pasyjnym
o 16.15 i po nim Mszę św. o 17.00. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dla młodzieży i dorosłych o 8.30 i 17.15, a dla dzieci o 16.00. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożny udział w nabożeństwach pasyjnych.

Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 8 marca spotyka się na Mszy św.
o godz. 18.00 i po niej na konferencji formacyjnej w kościele. Od godz. 17.15 Rycerstwo prowadzi modlitwy Nowenny Miesięcy prze 80-tą rocznicą śmierci św. Maksymiliana – zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

Jutrzejszy dzień mobilizuje nas też w sposób szczególny do modlitewnej pamięci o kobietach.

W środę, 10 marca, rozpoczynamy Nowennę do Św. Józefa przed uroczystością Patrona bieżącego roku. Modlitwy Nowenny odmawiać będziemy po wieczornej Mszy św.

Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na Mszy św.
o godz. 18.00 w kościele w środę, 10 marca. Po Mszy św. zainteresowanych zapraszamy na konferencję formacyjną również w kościele ze względu na przepisy sanitarne.

W drugi piątek miesiąca, 12 marca wieczorna Msza św. o 18.00 w int. Radia Maryja, telewizji Trwam, dzieł przy nich powstałych, za Ojca świętego i Ojczyznę.

W większości szkół podstawowych, także na terenie naszej parafii, tzn. Szkoły Nr 1, 6, 36, 17 prowadzone będą od jutra zapisy do klas pierwszych. Dyrekcje szkół zapraszają rodziców i wychowawców do zainteresowania i dokonanie zapisu, zwłaszcza jeśli dziecko miałoby uczęszczać do szkoły w rejonie zamieszkania. Więcej informacji na stronach internetowych szkoły, lub w sekretariacie.

W związku z rozliczeniem podatkowym za rok 2020 można wskazać Caritas Polska jako podmiot, który otrzyma 1% podatku, ponieważ w tym roku Caritas Diecezjalna przyłączyła się do kampanii realizowanej przez Caritas Polska. Zebrane przez CP środki będą rozdysponowane do Caritas diecezjalnych, które włączyły się w akcję. W tym celu w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego należy wpisać numer KRS Caritas Polska 0000198645. Więcej szczegółów można znaleźć na ulotkach i plakatach. Prosimy o tę niewielką fatygę na rzecz dzieł charytatywnych Kościoła.

Zakupując w budynku katechetycznym baranki wielkanocne, czy paschaliki, wspieramy dzieła charytatywne Kościoła. Zachęcamy do nabycia.

Dziękujemy Bractwu trzeźwości za dyżur czystości w kościele. Prosimy czcicieli Miłosierdzia Bożego podjęcie dyżuru w poniedziałek po Mszy św. o 8.00

Namawiamy do czytania czasopism katolickich ze stolików w kościele.

Na wielkopostną drogę umacnia nas Boże błogosławieństwo.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk