Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.01.31.

Zapraszamy na ostatnie z kolędami w tym roku nabożeństwo popołudniowe
o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

Rycerze Św. Michała Archanioła spotykają się w poniedziałek, 1 lutego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o g. 18.00; po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w porządku świątecznym: 7.00; 8.00; 9.00; 16.30; 18.00. Na mszach św. poświęcimy świece-gromnice. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Po Mszach św. w przedsionku głównego wejścia można będzie nabyć książkę o niezwyczajnej siostrze Urszulance. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

W środę, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja i wypraszać jego wstawiennictwo o zachowanie nas od chorób gardła.

W piątek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. o godz. 8.00 poświęcimy chleb.

W sobotę, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w czwartek g.17.00 Godzina Święta, 18.00 Msza św. o nowe powołania. Czcimy Najświętsze Serce P. Jezusa w piątek: o godz. 8.00 i 18.00 Msze św. z nabożeństwem do NSPJ; od 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. „szkolna”. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o godz. 8.00 Msza św. ku czci jej Niepokalanego Serca. Są to dni odnowy życia sakramentalnego: okazja do spowiedzi dla dzieci od 16.00 w piątek, a dla młodzieży i dorosłych pół godziny przed każdą Mszą św.

W minionym tygodniu wieczorami mieszkańcy poszczególnych osiedli z terenu naszej parafii spotykali się na „kolędowych” Mszach św., odprawianych w intencji wszystkich zamieszkujących zaproszone osiedle parafian. Była to „inna forma” kolędowych odwiedzin rodzin z modlitwą o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla parafian. Tę polską tradycję duszpasterską w znanej formie uniemożliwiła koronawirusowa zaraza. Jesteśmy wdzięczni za waszą mobilizację i obecność na tych spotkaniach. Odczytujemy je jako znak waszego poczucia przynależności do parafii i poczucia odpowiedzialności za jej funkcjonowanie. Wyrazem i potwierdzeniem tego był wasz ofiarny „dar kolędowy” po Mszach św., za który serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać! Dla tych, którzy nie mogli być w tygodniu zostało jeszcze parę kalendarzy i obrazków z modlitwą kolędową – prosimy o zabranie ze stolików z prasą.

Dziękujemy serdecznie Oazie Rodzin za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. Prosimy, by dyżur w kosciele podjęło Apostolstwo Dobrej Śmierci przez najbliższy tydzień.

Lekturę tygodników katolickich jak zwykle serdecznie polecamy.

Z błogosławieństwem mszalnym wychodzimy w codzienność budowania dobra i jego utwierdzania dla Królestwa Bożego.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk