Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.01.24

Niedziela Słowa Bożego, jaką dziś obchodzimy ma być wg papieża Franciszka dniem celebracji, refleksji oraz krzewienia słowa Bożego, ma przypomnieć o wartości objawionego Słowa, Którym w Kościele żyjemy, pobudzić do wdzięczności za Nie – wszak objaśnia nam życie, ale też zmobilizować do Jego poznawania „by w Ludzie Bożym wzrosła znajomość Pisma św.”

Święty Franciszek Salezy, wspominany w kalendarzu liturgicznym dziś, 24 stycznia jest patronem pracowników mediów. Z tej okazji wyrażamy serdeczną wdzięczność właścicielom pracownikom drukarni REDIGRAF za solidną i systematyczną współpracę w wydawaniu naszej parafialnej Gazetki. Życzymy Bożej opieki i pomyślności Firmy. Życzymy też błogosławieństwa Bożego naszemu Księdzu Piotrowi w kierowaniu i posłudze w diecezjalnym radiu „Anioł Beskidów”

Wspomagamy dziś także materialnie przy wejściach do kościoła ofiary trzęsień ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W poniedziałek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła, 

We wtorek, 26 stycznia wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W Kościele katolickim w Polsce jest to Dzień Islamu.

W czwartek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W środę wieczorem o 18.00 Msza św. w intencji pracowników naszej parafialnej biblioteki oraz czytelników.

Przyszła niedziela, 31 stycznia jest dniem poświęconym chorym na trąd.

Kolęda, czyli duszpasterskie odwiedziny parafian z okazji Bożego Narodzenia, jak wiele innych, cenionych w rodzinach katolickich zwyczajów w tym roku przybiera w parafiach różne formy. Poszukuje się tej innej formy, bo mamy sytuację zaskakującą i nadzwyczajną. Ktoś z dorastających młodych stwierdził spontanicznie: „Proszę księdza, u nas
w domu wspólnie modliliśmy się tylko na kolędzie, gdy ksiądz do nas przychodził”. Choćby dlatego nie chcielibyśmy zaniku zwyczaju spotkań modlitewnych z parafianami W naszej parafii chcemy w najbliższym tygodniu zaproponować takie spotkania mieszkańcom poszczególnych osiedli na Mszach św. o godz. 19.00, które odprawimy o Bożą opiekę i błogosławieństwo w intencji mieszkańców zaproszonego osiedla. Mamy nadzieję, że taka pora umożliwi obecność przynajmniej przedstawicieli rodzin zamieszkujących osiedle. Przedłużeniem spotkania na liturgii w kościele będzie krótka modlitwa, gdy wrócimy z kościoła Jej tekst zabierzemy po Mszy św. Mamy nadzieję, że dopełni ona kolędowej tradycji rodzinnej w tym niezwyczajnym roku. Zapraszamy więc serdecznie: w poniedziałek, 25 01 mieszkańców domów jednorodzinnych Osiedla Aleksandrowickiego; we wtorek, 26.01 mieszkańców Osiedla Kopernika; w środę, 27 01 mieszkańców parafii Osiedla Beskidzkiego; w czwartek, 28 01 Osiedla Wojska Polskiego; w piątek, 29 01 Osiedla Słonecznego
i bloków ul. M. Konopnickiej. Ze względu na te spotkania nie będzie we wtorek adoracji eucharystycznej po wieczornej Mszy św.

Jeszcze zachęta do czytania prasy katolickiej ze stolików w naszym kościele.

Niech będzie z nami i wspiera nas Boże błogosławieństwo.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk