Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.01.17

Dzisiaj o godz.16.30 zapraszamy na Nieszpory. Po nich Msza święta wieczorna
o godz.17.00.

W dniach od 18 do 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości,
a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Zapraszamy na liturgię i zachęcamy do modlitwy
o jedność Kościoła nie tylko w czasie liturgii w kościele.

We wtorek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Po wieczornej Mszy św. adoracja eucharystyczne do godz. 20.00.

W środę po wieczornej Mszy św. konferencja formacyjna dla Akcji Katolickiej.

W czwartek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 8.30 i zakończy o godz. 18.00. Zapraszamy do naszego kościoła choćby na chwilę modlitwy w ciszy w zależności jak pozwolą nam obowiązki i zajęcia.

W tym dniu chcemy też pamiętać z wdzięcznością nie tylko w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych babciach z okazji „Dnia Babci”.

W piątek, 22 stycznia obchodzić będziemy „Dzień Dziadka”. To dni, w których mamy szczególną okazję, by również pielęgnować postawę wdzięczności wobec seniorów w rodzinie.

Przyszłą niedzielę, 24 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. Będzie to niedziela solidarności z narodem Chorwacji, dotkniętym przez trzęsienia ziemi. Ofiarą do puszek przy wejściach do kościoła w tym dniu będziemy mogli wesprzeć poszkodowany naród chorwacki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć ze stolików przy wyjściu
z kościoła. 

Bóg zapłać Żywemu Różańcowi za troskę i prace w kościele na „dyżurze czystości”. Prosimy o podjęcie dyżuru przez pozostałe Róże.

Wszystkim dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiary. Niech Bóg miłosierny nam błogosławi.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk