Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.06.07.

Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy – czcimy największą z tajemnic naszej wiary. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00. Czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy łączyć z wieczorną Mszą św.

W poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Rycerstwo Niepokalanej
w poniedziałek, 8 czerwca zaprasza na modlitwę o godz. 17.30 na różańcu ze św. Maksymilianem,
o 18.00 na Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, na odnowienie wspólnotowych więzi na spotkaniu w kaplicy.

We wtorek Bractwo Trzeźwości o godz. 17.15 modli się na różańcu, i o 18.00 na Mszy św.
w intencji zniewolonych alkoholem oraz o trzeźwość Narodu. Po wieczornej liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

W czwartek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało świętować będziemy w tym roku „inaczej”: pełnym wyrazem świętowaniem niech będzie przyjęcie Ciała Pańskiego w Komunii Świętej jako dziękczynienie za obecność Zbawiciela z nami w czasie pandemii! Msze św. odprawimy w czwartek w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 8.30 przejdziemy
z procesją Eucharystyczną – wg wskazań Ks. Biskupa – wokół kościoła. Uczestniczyć w niej winniśmy w maseczkach – zapraszamy do udziału. Procesją też wokół kościoła codziennie uczcimy Najświętszy Sakrament w oktawie Bożego Ciała – zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych.

Zewnętrznym świadectwem naszego świętowania Bożego Ciała niech będzie udekorowanie okien naszych mieszkań znakami eucharystycznymi i religijnymi. Przy wejściu do zakrystii znajdziemy takie gotowe symbole do naklejenia na szybę.

W piątek,12 czerwca o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Wieczorna Msza św. w piątek w intencji Radia Maryja, TV Trwam, dzieł przy nich powstałych, papieża Franciszka i Ojczyznę.

W sobotę, 13 czerwca wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką w niedzielę 14 czerwca o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Nie ograniczają nas już zakazy, mamy wystarczające możliwości, kończy się „czas wielkanocny” – zachęcamy: odnówmy nasze życie z Bogiem przystępując do sakramentów św. Do spowiedzi w dniach powszednich pół godziny przed Mszą św. w kaplicy dla matek z małymi dziećmi lub przedsionku obok zakrystii oraz do Komunii św. Chorych odwiedzamy teraz jedynie w konieczności na indywidualne wezwanie.

Od przyszłej niedzieli znów zaprasza nas w swoje progi nasza parafialne biblioteka.

Serdeczne słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do uroczystości święceń prezbiteratu. Bóg zapłać więc: za dekoracje świątyni, uporządkowanie obejścia, za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, także obsadzenie przykościelnych donic kwiatami i prace ogrodnicze i pielęgnację zieleni wokół kościoła. Dziękujemy też za wszystkie ofiary duchowe i materialne na rzecz parafii w ostatnich tygodniach separacji ze względu na epidemię. Bóg zapłać wreszcie za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii !

Prosimy sięgać po katolicką prasę ze stolików za ławkami w naszym kościele. Warto znać katolickie spojrzenie i wsłuchać się co podpowiada nam wiara o aktualnej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Prasa katolicka niewątpliwie w tym nam pomaga.

Na czekający nas tydzień, jako owoc udziału w Eucharystycznej Ofierze przyjmujemy umocnienie nas Bożym błogosławieństwem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk