Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.05.17.

Niedziela dzisiejsza jest szczególną okazją do dziękczynienia P. Bogu za naszego wielkiego świętego rodaka, papieża Jana Pawła II. Polecimy tę intencję przez przyczynę Matki Bożej na nabożeństwie majowym, nie zapomnijmy o niej także w naszej osobistej modlitwie.

Nabożeństwa majowe tradycyjnie w naszym kościele: w dniach powszednich i świątecznych przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do łączności modlitewnej!

W tym tygodniu przeżyjemy papieskie rocznice: w poniedziałek, 18 maja – setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, w piątek, 22 maja – rocznica pobytu w diecezji. Weźmy udział w modlitwie (liturgii?), pielęgnujmy pamięć (w oknach jego portret?), ożywiajmy dziedzictwo (poznawajmy jego naukę) !

W poniedziałek, wtorek i środę, przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W związku z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski o godz. 8.00 w te dni odprawimy Msze św.:

· w poniedziałek – w okresie zasiewów,

· we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej

· w środę – za głodujących

„Boże, z Twoich rąk żyjemy, choć swoimi pracujemy”… Tak śpiewamy w pieśni i tak wierzymy. Doświadczenia przeżywanego czasu mocno uświadamiają nam tę prawdę. Dlatego modlimy się
o urodzaje. To intencja nie wyłącznie dla rolników !

W czwartek, 21 maja przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

W piątek, 22 maja, przypada 25. rocznica pobytu papieża Św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji: (Skoczów, Bielsko Biała, Żywiec) Rozpoczynamy w tym dniu nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać na nabożeństwach majowych.

W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

W naszym kościele 30 maja br. będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, niezwykły dar łaski: ksiądz biskup Roman Pindel udzieli w tym dniu święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecajmy w naszych modlitwach.

Fundacja „Lice” zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach online pod hasłem „Dwa Serca”. Na stronie z adresem podanym na plakatach przy wejściu do kościoła codziennie ukazywać się będą materiały do rozważań. Rekolekcje zakończą się zawierzeniem 19 czerwca.

Dyrektor Radia Anioł Beskidów ks. Piotr Bączek w imieniu własnym, Redakcji i wszystkich słuchaczy Radia Anioł Beskidów wyraża wdzięczność za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla wsparcia działalności diecezjalnego radia: wolontariuszom zbierającym je oraz wszystkim ofiarodawcom. Zapewnia też o pamięci w modlitwie.

Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe zaprasza do zapisów dzieci od 2,5 do 6 lat do przedszkola „Serduszko”. Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na folderach obok prasy katolickiej oraz internetowej stronie przedszkola.

Nowe przepisy na czas epidemii pozwalają na udział w nabożeństwie w naszym kościele około 150 osób. W niedziele najwięcej chętnych dotąd bywa na mszach o 7.30, 9.00 i 10.30. Na pozostałych mogło nawet więcej uczestniczyć, niż było chętnych. Wybierzmy odpowiednią porę i wracajmy do zwyczajnej praktyki chrześcijańskiego świętowania niedzieli – zapraszamy.

Zachęcamy do czytania tygodników katolickich ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Przyjmijmy umocnienie błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk