Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.09.15

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.09.15.

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo dziś o godz. 16.30 i wieczorną Mszę św. w Patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17.00

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie drukarni DIMOGRAF za usługi i troskę, by mogła co tydzień dotrzeć do nas nasza Gazetka Parafialna.

Przy wejściach do kościoła wspieramy ofiarą do puszek diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Życzymy też Ks. Piotrowi, by posługa kierowania diecezjalną rozgłośnią przynosiła wiele owoców dobra i cieszyła się błogosławieństwem posyłającego swych uczniów z Ewangelią do wszystkich narodów Chrystusa! Dziękujemy za opracowanie nowej szaty graficznej naszej internetowej stronie parafialnej – Bóg zapłać!

Rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę IX Tydzień Wychowania; modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

W poniedziałek, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Spotkanie formacyjne w poniedziałek, Róż Żywego Różańca po wieczornej Mszy św. w budynku katechetycznym.

W środę, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy św. w budynku katechetycznym. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Akcją i życiem Kościoła. Informujemy także, że w budynku katechetycznym naszej parafii będzie miał siedzibę w najbliższym czasie Instytut Diecezjalny Akcji Katolickiej.

W piątek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. W Kaplicy Miłosierdzia Msza św. o godz. 15.00, po niej Koronka przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę, 21 września święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty 

Chłopców po Pierwszej Komunii św. i dziewczęta od najmłodszych klas szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w spotkaniach Liturgicznej Służby Ołtarza w soboty o godz. 9.15 i Dzieci Maryi też w soboty o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej Parafialnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatnią niedzielę września: 29. br. Zapisy w kancelarii.

Kawiarenka „Emaus” wznawia swoją działalność po wakacjach i zaprasza po Mszy św. na kawę lub herbatę z ciastem domowym dla relaksu i umocnienia więzi w każdą niedzielę od 9.00 – 12.00.

Informujemy o możliwości zapisu na Kursy języków: włoskiego i francuskiego, angielskiego i niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zajęciami w salkach katechetycznych.

Polecamy lekturę katolickich czasopism ze stolików za ławkami w naszym kościele, by wskutek potężnych manipulacji medialnych nie ulec dezorientacji w dzisiejszym świecie. Pamiętajmy, że jeśli chcemy być wierni Chrystusowi, musimy pilnować swojej wierności prawdzie, a nie poddawać się sensacjami popieranym racjom, czy atrakcyjnie brzmiącym namowom.

Niech przyjęcie Bożego błogosławieństwa pozwoli cieszyć się Jego wsparciem w naszych codziennych trudach wierności powołaniom życiowym, które podejmujemy w odpowiedzi na miłość Bożą ku nam.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk