Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.09.08

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.09.08.

Łączymy się dziś z uczestnikami Dożynek Diecezjalnych odbywających się w Chybiu
i dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory żniwne.

Dziś w naszym kościele po południu jedynie Msz św. o godz. 17.00 ze względu na finałowy koncert Gospel, na który zaprasza stowarzyszenie „Drachma”.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w poniedziałek, 9.09 na różaniec ze św. Maksymilianem o godz. 17.15, mszę św. O godz. 18.00 i spotkanie formacyjne po niej w budynku katechetycznym.

Bractwo Trzeźwości na comiesięczną Mszę św. zaprasza we wtorek, 10 września
o 18.00. Przed Mszą św. o 17.15 Różaniec w intencjach trzeźwościowych, a po Mszy św. Adoracja najświętszego sakramentu do godz. 20.00 w kaplicy.

W piątek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Wieczorna Msza św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam i dzieł przy nich powstałych.

W sobotę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu, w amfiteatrze w Żywcu odbędzie się rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych. Początek o godz. 10.00.

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę, 14.09, na Wzgórzu „Trzy Lipki” pod Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia w Starym Bielsku o godz. 16.30 rozpocznie modlitwę inicjatywy „Polska pod Krzyżem”, a o godz. 18.00, jak co roku zostanie odprawiona Msza św.
w intencji władz i mieszkańców Bielska-Białej. Zachęcamy do uczestnictwa.

Apostolstwo Dobrej Śmierci prowadzi Nowennę po wieczornej Mszy św. przed uroczystością MB Bolesnej. W niedzielę, 15 września, w święto patronalne Apostolstwa o godz. 17.00 uroczysta Msza św., po niej Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 15 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą przy wejściach do kościoła wspieramy materialnie diecezjalne radio Anioł Beskidów. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

Spotkania rodziców

 – którzy pragną posłać swoje dzieci z klas trzecich do pierwszej Komunii świętej
w tym roku szkolno-katechetycznym – we wtorek, 10 września po Mszy św. wieczornej
w kościele,

 – których dzieci z klas ósmych pragną przystąpić w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania –  w czwartek, 12 września po wieczornej Mszy św. w kościele.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatnią niedzielę września: 29. br. Zapisy w kancelarii . Koszt: 30,- zł.

Zapraszamy chłopców po klasie 3 szkoły podstawowej i starszych do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów na ministrantów i ich rodziców w sobotę,
21 września o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy chętnych, a rodziców prosimy by pomogli swoim dzieciom w podjęciu decyzji.

Również dziewczęta zapraszamy do udziału w sobotnich spotkaniach Dzieci Maryi
o godz. 10.00; najbliższe 21 września.

Informujemy o możliwości zapisu na Kursy języków.: włoskiego i francuskiego, angielskiego o niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zajęciami w salkach katechetycznych. O szczegółach informują plakaty.

Zachęcamy do lektury katolickiej prasy ze stolików w kościele.

Niech umacnia nas na drogach tego tygodnia błogosławieństwo Boże.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk