Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.05.05

Trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Ministranci rozdają cytaty biblijne na bieżący tydzień dla nas. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo w intencjach tego tygodnia. Po nim wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele: przed wieczorną Mszą św. w dniach powszednich o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa.

W poniedziałek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. Spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Dalsza część spotkania po Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Zapraszamy zainteresowanych. 

W środę, 8 maja – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu  o godz. 10.00 w Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

Droga Światła jest nabożeństwem rozważania spotkań Zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi uczniami, po ostatecznym zwycięstwie Pana nad piekłem, śmiercią i szatanem. Prośbę o pomoc w przyjęciu darów Zmartwychwstałego Syna Bożego przez „tych którzy uwierzyli” złożymy P. Bogu na Nabożeństwie Drogi Światła w czwartek, 9 maja po rannej Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy do naszego kościoła. 

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków w czwartek, 9 maja po wieczornej Mszy św. na spotkanie formacyjne do salki nr 5 w budynku katechetycznym.

W sobotę w godzinach dopołudniowych obchód chorych i seniorów parafii z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie adresów tych osób w zakrystii po Mszy św. lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W przyszłą niedzielę, 12 maja dzieci w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. Próba przed uroczystością w czwartek, 9 maja o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 11.00.

Swoją I Komunię przeżywać też będą w tę niedzielę dzieci ze Szkoły Nr 17 na Mszy św. o godz. 12.00. Próba i spowiedź dla tych dzieci w piątek, 10 maja o godz. 16.00.

Spotkanie żyjących w związkach niesakramentalnych w niedzielę, 12 maja o godz. 15.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie Msza św.

W przyszłą niedzielę, rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Przy drzwiach kościoła za tydzień zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Już dziś polecamy ją życzliwości wszystkich.

Na przełomie maja i czerwca (31.05.-2.06) wyjazd na Pola Lednickie z naszej parafii. Zachęcamy i zapraszamy nań młodych! Szczegóły na stronie internetowej parafii i plakatach.

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 1 czerwca. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt – 35,- zł przy zapisie.

W ostatnim tygodniu czerwca propozycja wyjazdu pielgrzymkowego do sanktuariów Maryjnych Europy Zachodniej na folderach stolików z prasą. Zachęcamy do zainteresowania się i poznania szczegółów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami.

We wszystkim, czym żyjemy nieśmy błogosławieństwo Boże – owoc Chrystusowej Ofiary.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk