Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.10.14.

 

 

 

 

 

W obchodzie Dnia Papieskiego, jaki dziś przeżywamy w szczególny sposób ma miejsce troska
o młode pokolenie, dlatego przy wejściach kościoła jest okazja do wsparcia materialnego Dzieła Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie w imieniu obdarowanych.
Dzisiejsza niedziela to Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Nauczyciela. W szczególny sposób chcemy się modlić w ich intencji na Różańcu o godz. 16.15. W ciągu tygodnia zapraszamy na Nabożeństwa Różań-cowe o godz. 17.15.
Wieczorna Msza św. dziś o godz. 17.00. Po niej Rycerstwo Niepokalanej przewodniczyć będzie mo-dlitwie Nowenny do Jana Pawła II, przez którą m. in. Chcemy się przygotować do poniedziałkowego /22-go października/ obchodu wspomnienia świętego Papieża i przeniesienia Jego relikwii po Mszy św. w kościele do prezbiterium kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Tam poświęcone zostaną też obrazy Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny. Uroczystości przewodniczył będzie ks. bp Piotr Greger. Już dziś na nią serdecznie zapraszamy.
W dzisiejszy, niedzielny wieczór, po Mszy św. w naszym kościele Koncert inaugurujący Tydzień Kul-tury Chrześcijańskiej w Bielsku-Białej, organizowany przez Klub Inteligencji Katolickiej. Zapraszamy ser-decznie na to śpiewanie religijnych i patriotycznych utworów przez Zespół „Dzień Dobry”. Cały program Tygodnia znajdziemy na plakatach gablot, w ulotkach i na stronie internetowej. Zachęcamy do zaintereso-wania się i skorzystania z zaproszeń.
Liturgia tygodnia:
W poniedziałek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.
We wtorek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
W środę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
W czwartek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia,
W piątek, 19 października, modlimy się do Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Msza św. i Koronka przed Najświętszym Sakramentem.
W sobotę, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
Za tydzień Niedziela Misyjna rozpocznie Tydzień Misyjny w Kościele. Gościć będziemy misjonarza, który poprosi także o wsparcie finansowe.
W czwartek, 18 października naszą młodzież zapraszamy na dekanalną modlitwę w intencjach odbywa-jącego się w Rzymie Synodu. Obietnicę modlitwy za Synod w naszej diecezji młodzież spełnia rejonami, stąd od 19.30 do 21.00 w czwartek taka modlitwa będzie miała miejsce w kościele J. Chr. Odkupiciela Czło-wieka na Os. Karpackim. Prosimy młodzież o mobilizację!
Kandydaci do bierzmowania wezmą udział w programie „Młodzi na progu”: z trzecich klas gimnazjum 19 października o 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia rozpoczną rekolekcjami ewangelizacyjnymi. Udział kandydatów jest konieczny ! Ósme klasy podstawowe rozpoczną 9. listopada o godz. 19.00 w kościele.
Apostolstwo Dobrej Śmierci w sobotę, 20 października zaprasza na Mszę św. o godz. 8.00 i po niej Ko-ronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej przed Najświętszym Sakramentem.
Doroczny Festiwal Chórów i Dyrygentów „Gaude Cantem” w piątek, 19 października zagości w naszym kościele o godz. 19.00. Wystąpią trzy chóry i orkiestra. O szczegółach mówią plakaty. Miłośników muzyki zapraszamy na tę „ucztę melomanów”.
Serdeczne słowa wdzięczności dla p. Krystyny i jej grupy ludzi za upiększenie skarpy przykościelnej za krzyżem. Dziękujemy też p. Edmundowi i Ludwikowi za prace pielęgnacyjne.
PKK Beczka zaprasza na wyprawę górską na Wielką Raczę i Przegibek w Beskidzie Żywieckim 27 paź-dziernika. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła oraz na parafialnej stronie interne-towej. Zapisy z wpłatą do 19 października w kancelarii parafialnej. Natomiast 18 listopada zaprasza na „Beczkowisko” do Kawiarenki „Emaus”. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
Polecamy serdecznie lekturę katolickiej prasy ze stolików za ławkami.
Przychylność ku nam potwierdza Pan Bóg swoim błogosławieństwem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz