Ogłoszenia

13 Niedziela Zwykła 2018.07.01.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii.
Dziś po południu w naszym kościele, jak w wakacyjne niedziele, jedynie Msza św.
o godz. 17.00.
Liturgia w najbliższym tygodniu:
– w poniedziałek, 2. Lipca o godz. 18.00 Msza św. Rycerstwa Św. Michała Archanioła,
a po niej spotkanie modlitewne,
– we wtorek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła
– w piątek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele w pierwszy czwartek na Godzinie Świętej
o 17.00 i Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. rano, a wieczorem od godz. 17.00. Nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8.00
w sobotę. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego. Korzystających ze spowiedzi pro-simy o uwzględnienie, że w czasie wakacyjnym spowiadających kapłanów jest mniej, więc trze-ba być do spowiedzi wcześniej!
Obchód chorych i seniorów parafii w sobotę w godzinach dopołudniowych. Adresy tych osób prosimy zgłosić w zakrystii po Mszach św. niedzielnych lub w kancelarii parafialnej w go-dzinach otwarcia.
Planującym zawarcie małżeństwa sakramentalnego przypominamy, że w naszej parafii
w sierpniu nie będzie nauk przedślubnych, ani spotkań w Poradni Życia Rodzinnego. Nuptu-rientów zapraszamy w lipcu w piątki o godz. 18.00
LUDZIE GÓR to propozycja spotkań na beskidzkich szczytach w wakacyjne soboty, zaw-sze w południe. Pierwsze spotkanie już 7.lipca na Łosku Szczegóły na plakatach gablot oraz ulotkach /a także internetowej stronie/.
„Ofiaruj cząstkę siebie”. Pod tym hasłem przy naszym kościele w niedzielę, 8 lipca 2018 r. Klub Honorowych Dawców Krwi z Bielska-Białej organizuje w kardiobusie akcję pobierania krwi. Zachęcamy serdecznie wszystkich do włączenia się w akcję w niedzielę w godzinach: 9.30 – 13.00. Szczegółowe informacje, zwłaszcza dla dawców, znajdziemy na plakatach gablot.
Parafialny Klub Kulturalny „Beczka” zaprasza na pielgrzymkę do Starego Sącza i Ludź-mierza w sobotę 6 października oraz na pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe i męczen-ników japońskich w przyszłym roku w dniach 30.03 – 10.04.2019r. Szczegóły wyjazdów podane są na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach. Zapisy wraz wpłatą w kancelarii parafialnej. Inne propozycje pielgrzymek w gablotach lub na ulotkach.
Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę przejdzie w dniach 6 – 11 sierpnia. Zgłoszenia do 20 lipca w Księgarni św. Rity przy przejściu podziemnym ul. Piastowskiej obok dworca kolejowego lub na stronie internetowej pielgrzymki, gdzie podano też bliższe informacje.
Ze stolików w kościele za ławkami polecamy czasopisma katolickie. Lektura w czasie wakacyjnym może być bardzo pożytecznym sposobem odpoczynku.
Błogosławieństwem Bożym chcemy się cieszyć, więc przyjmujemy je jako owoc naszego uczestnictwa w zbawiennej ofierze Chrystusa.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz