Ogłoszenia Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 2019.01.13.

Na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 dziś w naszym kościele uczestniczyć będzie Zespół „Lipowianie”. Po Mszy św. okazja do wysłuchania krótkiego koncertu kolędowego
w wykonaniu Zespołu.
Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 i po niej w kawiarence Emaus spotkanie opłatkowe wszystkich uczestników grup, ruchów i wspólnot działających przy naszej parafii. To okazja bliższego poznania się, do złożenia sobie życzeń i przy stole wyśpiewania radości z narodzenia Zbawiciela w kolędach! Zapraszamy serdecznie!
Choć kończy się dziś liturgiczny okres Bożego Narodzenia w naszym kościele utrzymamy tradycję wystroju i śpiewu kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego 2.lutego.
W poniedziałek, 14 stycznia obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. O godz. 17.15 Koronka do naszego Świętego Patrona, o 18.00 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej. Po liturgii w kościele spotkanie formacyjne grupy w salce katechetycznej.
W czwartek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół
w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. W czwartek również, pierwszy dzień Nowenny Miesięcy przed Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym „PAŹDZIERNIK 2019”. O godz. 17.00 różaniec misyjny, o 18.00 Msza św. w intencji Papieskich Dzieł Misyjnych. Po Mszy św. W kaplicy spo-tkanie formacyjne Żywego Różańca. Zapraszamy członków i zainteresowanych misjami!
W piątek, 18 stycznia w kaplicy budynku katechetycznego o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8-ch Szkoły Podstawowej.
W sobotę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zapraszamy serdecznie na tę modlitwę!
Od piątku, 18 stycznia w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tygodnia w tym roku są słowa: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20). Diecezjalne nabożeństwo centralne odbędzie się w kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie w poniedziałek, 21 stycznia o godz. 17.00.
W tym tygodniu piątek – trzeci miesiąca – jest dniem szczególnej czci Miłosierdzia Bo-żego. Zapraszamy na Mszę św. W kaplicy o godz. 15.00 i po niej przed wystawionym Naj-świętszym Sakramentem na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę kolekta na cele charytatywne jako jałmużna postna.
W przyszłym tygodniu odbywać się będą w Panamie Światowe Dni Młodzieży. Chce-my pamiętać w modlitwie o uczestnikach, a także wypraszać szczęśliwą podróż, zwłaszcza polskiej młodzieży.
Przypominamy o możliwości zgłoszenia chęci przyjęcia kapłana z posługą duszpaster-ską w terminie dodatkowej kolędy w dniu 19 stycznia /sobota/ od godz. 14.00. Zgłosić moż-na swój adres w zakrystii lub kancelarii parafialnej /także telefonicznie: 812 37 03/ w godzi-nach urzędowania kancelarii.
O godz. 15.00 za tydzień w niedzielę w ramach międzynarodowego Przeglądu Chó-rów będziemy mogli posłuchać wysokiej klasy śpiewu chóralnego – zapraszamy.
Wyjazd z Parafialnym Klubem Kulturalnym do Panewnik, Muzeum Śląskiego i na Ja-sną Górę w sobotę, 19 stycznia o godz. 7.30 spod naszego kościoła.
Zachęcamy do czytania czasopism katolickich ze stolików w kościele za ławkami.
Zanieśmy, jako uczniowie Pana Jezusa błogosławieństwo Boże we wszystkie środowiska naszego życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz