Ogłoszenia Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 2018.09.16

Przy drzwiach kościoła, z racji Światowego Dnia Środków Społecznej Komunikacji ofiarą pienięż-ną wspieramy dziś diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Bóg zapłać za ofiary.
Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo do naszego kościoła o godz. 16.30 i wieczorną Mszę św. o 17.00.
Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
– w czwartek, 20 września – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
– w piątek, 21 września – święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na godz. 15.00 do kaplicy na Mszę św. w intencji czcicieli i Koronkę do Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.
W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
W poniedziałek, 17 września po wieczornej Mszy św. w budynku katechetycznym spotkanie for-macyjne Róż Żywego Różańca. Serdecznie zapraszając, na obowiązkową obecność członków liczy ks. Janusz – opiekun.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się po wieczornej liturgii w środę, 19 września w bu-dynku katechetycznym na spotkaniu formacyjnym.
Nowennę Do Św. Michała Archanioła od czwartku, 20-ego września po wieczornej liturgiiprzed Świętem Patronalnym poprowadzą Rycerze i Czciciele Św. Michała Archanioła.
Koncert Orkiestry im. Telemanna z Bielska-Białej, w ramach XVI festiwalu muzycznego VIVALDI FESTIVAL, będzie miał miejsce w naszym kościele w piątek, 21 września o godz. 18.00. Orkiestra ma za-grać „Cztery pory roku” z maestro del violino – Piotrem Sadowskim. Z tego też względu wieczorna Msza św. w piątek odprawiona będzie w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Przepraszamy za tę zmianę.
Spotkania Dzieci Maryi odbywają się w naszej parafii w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dziewczynki z klas I – V do uczestnictwa w spotkaniach w budynku katechetycznym.
Chłopców po Pierwszej Komunii św. zapraszamy do udziału w spotkaniach Liturgicznej Służby Ołtarza w soboty o godz. 9.15.
W dniach 16 – 23 września z inicjatywy Caritas będziemy przeżywać Dni Kromki Chleba, by po-głębić naszą wrażliwość na potrzeby ludzi biednych i głodujących. W ramach Tygodnia w piątek i sobotę w sklepach sieci Biedronka odbędzie się zbiórka produktów spożywczych dla osób starszych, samotnych
i wykluczonych społecznie. W niedzielę, 23.09. – Święto Chleba.
W tym roku do Kalwarii rodziny z Podbeskidzia będą pielgrzymowały w sobotę, 22 września pod hasłem „Polska Rodziną silna”. Wspólne pielgrzymowanie będzie również rozpoczęciem roku formacyj-nego dla Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie naszej diecezji. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa,
o 12.30 Msza św. W sobotę i niedzielę za tydzień też Ogólnopolska Pielgrzymka rodzin na Jasną Górę. Szczegółowy program na plakatach gablot.
W niedzielę, 30 września doroczna Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W kancelarii parafialnej trwają `zapisy na wyjazd autokarem. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa i prosimy
o wcześniejsze zapisy, by można zamówić odpowiednią liczbę autokarów!
Informujemy o możliwości zapisu na Kursy j.: włoskiego, francuskiego i niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zajęciami w salkach katechetycznych.
Zachęcamy do wstąpienia do kawiarenki „Emaus” po Mszy św. Kawiarenka czynna jest do połu-dnia w budynku katechetycznym.
Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików w kościele.
Owocny udział w liturgii nagradza Pan Bóg swoim błogosławieństwem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz