Ogłoszenia Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.05.12

Dziś w drzwiach kościoła okazja do materialnego wsparcia naszego diecezjalnego radia Anioł Beskidów – polecamy ją ofiarności wiernych.

Popołudniowe nabożeństwo majowe o 16.30 poprzedzi Mszę św. o 17.00. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dniach powszednich przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa!

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W Gazetce parafialnej warunki przyjęcia do seminarium duchownego.

Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 13 maja zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 w kościele
i spotkanie formacyjne do kawiarenki Emaus. Zapraszamy wszystkich członków i zainteresowanych Rycerstwem.

 We wtorek, 14 maja święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra. Bractwo Trzeźwości wyprasza w tym dniu trzeźwość na różańcu o 17.15, Mszy św. o 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.40 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na spotkanie w kościele.

W środę, 15 maja po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

W czwartek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W piątek, 17 maja modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w sobotę, 18 maja na Mszę św. o godz. 8.00  w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa oraz ks. Opiekuna.

Spotkanie organizacyjne przygotowujących się do bierzmowania i ich świadków będzie miało miejsce w kościele w sobotę, 18 maja o godz. 19.00

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Madagaskaru. O. Jerzy Wilk podzieli się wieloletnim doświadczeniem pracy misyjnej. Przy wejściach do kościoła będziemy mogli wesprzeć go ofiarą materialną.

Rok Świętego Melchiora Grodzieckiego ogłoszony przez Sejmik Śląski w naszej diecezji będzie miał wyraz 12 października 2019r. w pielgrzymowaniu do Koszyc, gdzie złożył świadectwo męczeństwa. Są propozycje 1-no i 2-dniwego wyjazdu. Szczegółowy program przy zapisach w kancelarii oraz na plakatach gablot. Koszt pielgrzymki: 110,-zł lub 370,-zł. Wpłata przy zapisie.

Są jeszcze 4 miejsca na wyjazd do Niepokalanowa 25 maja o godz. 5.00 spod kościoła – zapraszamy do udziału.

PKK Beczka zaprasza na wyjazdy: 25 maja wycieczkowo na Łysą Górę oraz pielgrzymowaniem po Wielkopolsce w dniach 15-17 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Rada Miejska w Bielsku-Białej informuje o ustaleniu na dzień 16 czerwca terminu wyborów do Rad Osiedlowych. Do 17-go maja trwa zgłaszanie kandydatów do Rad. Trwa też nabór do komisji wyborczych. Dodatkowe informacje znajdziemy na plakatach przykościelnych gablot – prosimy o zainteresowanie.

Informujemy też, że prace modernizacyjne w naszym mieście wymagają zrealizowania zleconych przez Władze Miasta działań w zakresie pomiarów geodezyjnych na niektórych posesjach prywatnych.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów kończących szkołę podstawową oraz gimnazjum na dzień otwarty, który odbędzie się 16 maja, w czwartek, w godzinach od 8.00 do 14.00, w budynku szkoły przy ulicy Krasińskiego 17. Warto poznać tę szkołę, ponieważ prowadzi zajęcia na najwyższym poziomie edukacyjnym a uczniowie uzyskują znakomite wyniki. KTK uczy oraz wychowuje w duchu wartości katolickich.

Przed błogosławieństwem, jak zwykle serdecznie polecamy lekturę prasy katolickiej.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk